020

 

کف پای صاف
صافی کف پا دو نوع قابل انعطاف و غیر قابل انعطاف دارد. در صافی کف پای قابل انعطاف که شایعتر است وقتی فرد سر پا می ایستد کف پایش صاف میشود و وقتی پا را از روی زمین برمیدارد قوس کف پا ایجاد میشود. کف پای صاف سخت ، هم در هنگام تحمل وزن و هم در هنگام عدم تحمل وزن بدن توسط پاها وجود داشته و از بین نمی رود. این عارضه معمولا به حرکات اصلاحی پاسخ نمی دهد و نیاز به روش های دیگر از جمله گچ گیری و جراحی است.
کف پای صاف یک اختلال پیچیده است، که با علائم متنوع و درجات مختلفی از ناهنجاری و ناتوانی همراه است. این عارضه در نوزادان و کودکان نوپا طبیعی است. علت برزو "کف پای صاف"، شل بودن بافت نگهدارنده مفاصل پا (تاندون‌ها) است. با بزرگتر شدن کودکان این بافت‌ها سفت شده و به شکل یک قوس حالت می‌گیرند. این مرحله در 2 یا 3 سالگی کودک رخ می‌دهد. اکثر افراد تا زمان بزرگسالی، قوس پای آن‌ها طبیعی خواهد شد. با این حال، این قوس ممکن است هرگز برای برخی از افراد تشکیل نشود. انواع مختلفی از کف پای صاف وجود دارد، اما درهمه آن‌ها یک مشخصه مشترک وجود دارد: فروپاشی (از دست دادن) جزئی یا کلی قوس کف پا.

______________________________________________________________________________

علائم و عوارض صافی کف پای قابل انعطاف

• مهمترین مشکلی که ممکن است در بیماران با صافی کف پای قابل انعطاف ایجاد شود درد کف پا بعد از راه پیمایی طولانی یا ورزش یا ایستادن به مدت طولانی است و ممکن است سطح داخلی کف پا قدری متورم شود. این درد معمولا به علت کشیده شدن بافت نرم کف پا بخصوص فاشیای پلانتار است.
• پاشنه پا به سمت خارج منحرف شده و مچ پا به سمت داخل میرود.
• ساییدگی کناره داخلی پاشنه کفش
• درد در ساق پا یا در در سمت داخل مچ پا احساس میشود.
• خستگی زودرس و کمر درد،هنگامی که مدت طولانی می ایستند و یا بعد از ورزش
• هنگام فروپاشی مچ پا (کلاپس)، استخوان پاشنه ممکن است تغییر موقعیت داده و بر استخوان خارجی قوزک پا (استخوان نازک نی). فشار وارد کند. این وضعیت می‌تواند موجب درد قسمت بیرونی مچ پا شود. آرتریت پاشنه نیز باعث همین نوع درد می‌شود.
• نیمی از بیمارانی که دچار آرتریت روماتوئید شده اند و بسیاری از افراد دیابتی یا چاق دچار صافی کف پا هم میشوند.
• انحراف انگشت (شست کج)

_________________________________________________________________________________

درمان صافی کف پا قابل انعطاف

• کاهش وزن
• تغییرات سطح فعالیت
• استراحت
• کفی طبی
فیزیوتراپی: از راه های موثر با استفاده از متدهای مختلف مانند درمان های دستی( ماساژ، موبیلیزیشن، کشش دستی و...) تمرین درمانی، بازآموزی عصبی عضلانی، استفاده از سوزن خشک و تیپ، استفاده از مدالیتی ها شامل استفاده از امواج اولتراسوند، تحریک الکتریکی، سرما درمانی، لیزر و سایر روش های مانند آن برای کاهش درد و التهاب در ناحیه پا و تاندون می باشد.
• ورزش و حرکات اصلاحی تجویز شده توسط پزشک و فیزیوتراپیست

کف پای صاف در کودکان نیازی به درمان ندارد، به شرطی که باعث درد یا مشکلات راه رفتن نشود.

 

 

 

 

 

 

         

 

logo2

                     

 

 

   

        

آدرس کلینیک: تهران - شهرک راه آهن ابتدای خیابان امیر کبیر (تقاطع آزادگان و امیرکبیر)

پلاک ٦ - طبقه همکف

ساعت کار کلینیک: همه روزه از ساعت 9 الی 20
شماره تماس: 44758595 - 44765733
ایمیل: nasimsalamat22@gmail.com

   

 

 

   

 طراحی لوگو, طراحی آرم تجاری, پله برقی, ضد کف, طراحی ست اداری, فروش قطعات cnc, فیلمبرداری صنعتی, تسمه بسته بندی, سود پرک, پوشش ضد حریق, طراحی سایت, سختی گیر مغناطیسی, طراحی کاتالوگ حرفه ای, خدمات برش لیزر, ایزوگام دولایه, ایزوگام پلیمری, ایزوگام bpp, ایزوگام bof, قیمت طراحی کاتالوگ, کمپرسور اسکرو, نصب سازه فلزی, نصب اسکلت فلزی, کمپرسور اسکرو,